UW Foto 2016: bazén, řeka, jezero, moře

Na začátku roku 2016 jsem si pořídil kameru primárně pro natáčení pod vodou jako náhradu za jinak skvělé GoPro. Ve chvíli, kdy mi dorazilo vybavení pro použití pod vodní hladinou, jsem zjistil, že GH4 není jen výborná pro natáčení, ale je také celkem slušná pro pořizování fotografií. No a tak se můj UW rok 2016 odehrával spíše v režimu foto než v režimu video.

Malým ohlédnutím za rokem 2016 pod vodou je výběr jedné fotky, která mi nějak uvázla v paměti, z každého jednotlivého vodního prostředí tj. bazén, řeka, jezero a moře

Atlet (bazén) – Athlete

David Vecl zapózoval během tréningu freedivingu 25.4. 2016 v plaveckém bazénu Klíše (Ústí nad Labem).


Rak říční (řeka) – Crayfish

Rak říční v meandrech Smědé 10.9. 2016 (Jan Krejčík a.k.a. „sladkovodní buddy“ se přestěhoval z Ústí nad Labem kousek za Frýdlant a tak jsme prozkoumali místní vody).


Modelky (jezero) – Models

Night freediving (noční potápění na nádech)Fotografií sumců, úhořů, štik a další vodní “havěti” se podařilo v roce 2016 nespočet, ale 14.10. 2016 jsme zažili společně s freediverem a otužilcem Petrem Kapounem velmi pěkné a pohodové potápění v jezeře Milada.


Lov (moře) – The Hunt

Freediverský výlet na Palagružu (Jarda Huňa, Petr Kapoun, Radek Strýhal,  Jiří Prskavec, Jaromír Krosch, Jan Ružička, Petr Potěšil a  Vojta Kohout) 2.-12.6. 2016. Na fotografii Jaromír na lovu.

Freediving PHOTO & VIDEO