UW Foto Moments 2017

UW foto 2017

Drobné “obrázkové” ohlédnutí za freedivingovou sezónou ApneaSite 2017. Letos toho s výjimkou Silvestra 2017 již moc dalšího nenapotápíme. Obdobně jako v loňském roce ohlédnutí obsahuje pouze čtyři lehce komentované fotografie pořízené během roku 2017.

Lednové ledové procházky pod hladinou

Ice Freediving - na nádech pod ledemPočátek roku 2017 byl ve znamení freedivingu pod ledem. Matka příroda nám přála a téměř po 5 letech v polovině ledna konečně zamrzla většina našich vodních ploch.  Podmínky vydržely a umožnily nám krásné procházky pod ledovou hladinou po plné dva měsíce.

Žabí láska na Vlčím jezeře

Freediving apneasite bufo bufo

Původně zamýšlený jarní průzkum nových mělkých lokalit Děčínské vrchoviny s výskytem čolků plynule přešel v téma žabí lásky. Ropucha obecná se v tomto období na našich lokalitách prostě nedá přehlédnout.

Elegáni na Jadranu (Hypselodoris elegans)

Elegans - Croatia - Freediving Lastovo

Nahožábré plže provází často až poetické české názvosloví. Výše je znázorněna hvězdnatka úhledná na jednom z mnohých letošních výletů na chorovatské majáky. Kde obdobně jako „blboun“ (listorožec velký) dostala okamžitě svou freediverskou přezdívku „elegán“.

Zlaté retro na Bořené Hoře

hard hat retro diving HDSRetro potápění na Bořené Hoře s možností do slova a do písmene vykročit v historickém „tvrdém klobouku“ (Hard Hat) konečně pod hladinu. Nevšední zážitek z focení i z nezapomenutelné procházky po dně.

Freediving PHOTO & VIDEO