boot 2020 – Düsseldorf

düsseldorf boot 2020 nauticam inon uw camera nery buyle26. 1. 2020 – Düsseldorf / boot 2020: boot je akce na kterou tradičně jezdíme. Nevynechali jsme ani tentokrát a v lehce chaotickém režimu jsme na tři dny vyrazili do Düsseldorfu. Subjektivně mi přišla organizace potápěčské části výstavy/trhů také lehce chaotická, ale vlastně zcela v souladu s naší cestou na ni. Příjemným překvapením byla oproti předchozím letům větší účast vystavovatelů/produktů/přednášek zaměřených na potápění na nádech. Několikrát jsme měli možnost narazit na známé tváře freedivingu (např. z oblasti foto/video: Fred Buyle, Guillaume Nery).

düsseldorf boot 2020 nauticam inon uw camera nery buyleZ mého pohledu nejzajímavější bylo setkání a příjemný rozhovor se zakladatelem a architektem podvodní optiky Nauticam Edwardem Lai (viz. separátní článek o EMWL). Nemohl jsem se také nezastavit na stánku Keldan lights a u Daniela Kellera se informovat na novinky a konzultaci vhodných světel pro mé účely. Na stánku „UW Camera Store“ byl pro změnu přítomen inženýr z INONu a designer „UW Tripod Hubu“. Stánek „Sea frogs“ od poslední soboty nabízel své produkty za zlomkové ceny, kterým v případě „nepodstatné“ UW foto bižutérie nešlo odolat (ramena, upínáky mezi různými systémy, float ramena).

düsseldorf boot 2020 nauticam inon uw camera nery buyleWorkshop/pódium kanálu „Behind the Mask“ bylo dalším místem, kde se vyplatilo strávit nějaký čas. Vyjma možnosti prakticky osahat techniku, kterou používají při své tvorbě, se na pódiu vystřídalo mnoho zajímavých hostů, kteří průběžně poskytovali účastníkům mnoho užitečných rad, typů a informací.

düsseldorf boot 2020 nauticam inon uw camera nery buyleNoční život v Düsseldorfu je také velmi zajímavý, multikulturní jak ve velmi pozitivním, tak i řekněme lehce negativním významu toho slova. Düsseldorf o sobotní noci je mnohdy až přespříliš pestrý, ale o tom raději až někdy jindy a jinde. Boot 2020 byl v tomto ohledu zcela jistě komplexním zážitkem.