Illes Medes 2023

Illes Medes 2023 – popáté a stále jinak. Letošní návštěva Estartitu se nesla zcela v duchu pohody a klidu. Čistě rodinná alternativa návštěvy Medes byla překvapivě okouzlující. Vždy když zamířím na nějaká zajímavá místa, tak mě tíží na srdci, že moji blízcí toto nemohou zažít se mnou. Není to Antarktida nebo Grónsko, ale Estartit nabízí vyjma potápěčských zážitků i suprovou destinaci pro skutečnou pohodovou rodinnou dovolenou. Tak po rocích potápěčských expedic Illes Medes 2018, 2019, 2021, 2022 přišla rodinná akce 2023 bez rozměrných UW foto/video sestav.

Nakonec se i letos našlo místo na malý kompakt TG-6 a tak i za rok 2023 přikládám pár ilustrativních fotografií z „Kanicova“ (tentokrát bez kaniců).

Zejména po roce 2022 a problémech s novou regulací freedivingu to letos bylo opravdu zcela pohodové. Bohužel letos naši potápěči viděli asi pravý  důvod proč nás freedivery už nemají na Medesách rádi. Skupina freediveru si pustila bojku se zátěži a ta nemilosrdně svou poskakující zátěží klátila les gorgonií. Za pár desítek minut tak způsobili „freediveři“ škodu, která se bude napravovat několik desítek let. Bez včasného zásahu Michala Černého by to tam tito také „freediveři“ pokazili o dost více. Tak ona ta ostrá regulace freedivingu bude nakonec mít něco do sebe. Prostě v každé skupině lidí se najede někdo „jiný“ a bohužel to pokazí celé skupině.

Celkově roky 2023 (super pohoda) a 2021 (super potápko i focení) patří mezi ty nejlepší na Medesách.