Photo Moments 2020

Photo Moments 2020 underwater

Konec roku láká k ohlédnutí a tak jako každý rok přidám do „deníčku“ další zářez v podobě čtyř momentů roku 2020. Prakticky každý, kdo měl na Nový rok 2020 plán, tak o něj hned v prvních měsících roku přišel a nemá smysl ohlížet se tímto směrem do minulosti. Vypustíme zoufání nad pandemií a máme z toho 2020 jako rok jiných, nových příležitostí.

Z mého pohledu byl plánům navzdory 2020 zejména rokem sladkovodním. To že se příliš nedalo cestovat do modré/slané mě ovšem donutilo změnit zaběhnuté foto postupy v naší zelenohnědé/sladké. Právě vybrané momenty ročního zápisu do foto deníčku nejsou těmi nejhezčími nebo nejzajímavějšími fotografiemi roku 2020, ale řekněme prvními pilotními fotografiemi, kde jsem něco pro mě zajímavého přiučil o práci se světlem pod vodou.

Zkuste si tipnout, která z fotografií byla pořízena za zcela přirozeného světla, která z fotografií byla pořízena jen s pomocí kontinuálních video světel, kde byl použit plný výkon dvou blesků a kde je scéna jen lehce „líznuta“ přisvětlením blesky. Všechny fotografie jsou pořízeny za naší typické viditelnosti pohybující se kolem 4m.

Rok 2020 byl zajímavou zkušeností a nemá příliš smysl řešit negativní podmínky, které nemůžeme ovlivnit. Vystoupit z komfortní zóny a zkoušet nové je vždy dobrá zkušenost.


Severní safari COVID alternativa (Labe)https://www.apneasite.cz/severni-safari-covid-alternativa-8-5-9-5-2020/

Žernosecké jezero Labe potápění freediving Labeosvětlení: 2x video světlo Archon W40VR

Mikulášovice – https://www.apneasite.cz/mikulasovice-24-5-2020/

Freediving sumec catfish freshwater Mikulasoviceosvětlení: pouze přirozené světlo

Akvárium na Miladě – https://www.apneasite.cz/milada-25-6-2020/

Milada freediving night dive sumec silurusosvětlení: 2x blesk ikelite DS160 (low power)

Ambiente (Milada) – https://www.apneasite.cz/milada-18-7-2020/

Milada freediving tinca tinca linosvětlení: 2x blesk ikelite DS160 (high power)