Boot 2019 - Düsseldorf

Boot 2019 – Düsseldorf

19.1. 2019 – Düsseldorf / BOOT 2019: Po roce jsme opět vyrazili na zahajovací den výstavy. Stejně jako v roce 2018 to bylo velice zajímavé. Loni byla výstava minimálně z mého pohledu hodně o novinkách v DPV (UW skútrů) letos mi přišlo, že hlavním tahounem byly nové počítače a rebreathery. Většina „větších“ stánků prezentovala loni „hitově“ DPV a letos mi přišlo, že se roztrhl pytel s výrobci a inovacemi v oblasti potápěčských počítačů.

Jestli bude boom v oblasti počítačů ku prospěchu věci, nebo zda budou nějaké prezentované větve kopírující či rozšiřující osvědčené designy spíše slepé, ukáže čas. Na výstavě se mi s jednou jedinou výjimkou nepodařilo nalézt vystavovatele či prodejce počítačů Shearwater. Tedy pokud pominu, že na mnoha CCR/SCR byl k vidění model Petrel 2. Výjimkou v oblasti produktů Shearwateru byla jediná bohužel pouze pasivní výstavka (tj. pouze vypnutý), kde byl Tetric a mnou hledaný Perdix alespoň fyzicky přítomen.

Boot 2019 - DüsseldorfProduktů pro freedivery bylo na výstavě poskromnu i když minimálně oproti předchozímu roku je patrné, že zejména větší vystavovatelé v této oblasti výrazně posílili. Na freedive se chodí s trochou nadsázky s „kabelkou“ a není tam až takový prostor pro technické hračky. To pravé „PORNO“ začíná při technickém potápění. První pomyslný mostík směrem k technickým hračkám byl DPV monitor od Suexu.

Technický koutek MARES XR byl v tomto ohledu perfektním místem k osahaní technických hraček. Sety prvních a druhých stupňů s „vortexem“ (VAD), CCR rEvo, SCR Horizon a to vše s perfektním výkladem a jemnou „rozborkou“ a ukázkou vnitřností jak pro CCR rEvo, tak i SCR Horizon.

Boot 2019 - Düsseldorf
OK Divers v sekci MARES XR

Na druhou stranu ne úplně mě osobně oslovil nový počítač Mares Genius, ale to spíše designově, stylem menu a grafickým zobrazením (GUI), zjednodušeně Shearwater Perdix to v těchto ohledech není. Přikládám i pár dalších fotografií na téma rebreather od ostatních výrobců (bylo toho požehnaně, tak proto jen výběr 3 foto).

Water Pixel je další zajímává část výstavy, kde byli zastoupeni prakticky všichni vetší výrobci housingů pro UW foto a video. Zaznamenal jsem oproti loňsku zvýšený počet vystavených odolných pouzer pro akční kamery (zejména GoPro), kdy nyní každý z větších prodejců/výrobců prezentoval minimálně jeden typ odolného pouzdra z kovových slitin na akční kamery.

Celá výstava byla zajímá a přikládám pár dalších ilustrativních fotografií jak z dive sekce, tak i z ostatních hal.

Jan Kepič – 20.1. 2019