Garmin Fenix 3 HR a Apnea CWT – první dojem

Garmin Fenix 3 HR Apnea CWT DYN

Aplikace Apnea CWT (hloubky) a aplikace Apnea DYN (dynamika) od apnea.me by měly obohatit portfolio počítačů Garmin o aktivity hloubkového potápění na nádech a bazénové dynamiky. Před dvěma týdny (27.3. 2018) jsem si nainstaloval obě aplikace do svého stařičkého Garminu Fenix 3 HR. Konkrétně se jednalo o Apnea DYN verze 1.10.1 (2018/03), která je dostupná zdarma a Apnea CWT verze 1.7.1 (2018/03), která je k dispozici za symbolický poplatek lehce převyšující 300 Kč.

Aplikace Apnea DYN je OK umožňuje automatický i manuální mód pro detekci zanoření. Problém se ovšem objevil u „placené“ verze Apnea CWT, kdy počítač má neuvěřitelně dlouhé zpoždění v měření hloubky (pravděpodobně dáno závažnějším problémem HW/SW a nikoliv jen pomalou samplovací rychlostí). Zpoždění při měření v bazénu o hloubce 4,5m dosahuje hodnot 15 vteřin! Není výjimkou, kdy Apnea CWT detekuje zanoření až v okamžiku, kdy se Garmin Fenix 3 HR dotýká dna tj. vlastní detekce zanoření je se zpožděním cca 5 vteřin a dalších cca 10 vteřin trvá než Apnea CWT zobrazí hloubku 4m. Podotýkám, že se může jednat o omezení HW počítače Garmin Fenix 3 HR nebo případně o nedostatek aplikace Apnea CWT. V každém případě zobrazená aktuální hodnota není důvěryhodná a naprosto se ztrácí i smysl vibrační alarm … pokud alarm zazní/zavibruje o 15 vteřin později, tak to znamená, že alarm vás reálně upozorní o 15m hlouběji než by měl!

Prozatímní závěr: Apnea CWT ve verzi 1.7.1 pro Garmin Fenix 3 HR nedoporučuji. Fenix 5 nebyl testován a je možné, že tam nebude zpoždění až tak markantní (ovšem je také reportováno).