Apnea CWT is NOT compatible with Fenix 3 HR !

Apnea CWT is NOT compatible with Garmin Fenix 3 HR !

Garmin Fenix 3 HR a potápěcí aplikace: Bohužel se potvrdila původní obava a to, že Fenix 3 ani Garmin Fenix 3 HR nemají přístup k čidlu tlaku prostřednictvím Connect IQ!

Závěr: Jakákoliv aplikace na freediving/diving pro Fenix 3 nebo Garmin Fenix 3 HR pravděpodobně nebude správně měřit hloubku a ztrácí tak zcela význam.

Oficiální vyjádření autora aplikace Apnea CWT: aktuální hloubka se v případě Fenixu 3 přepočítává nikoliv z hodnot čidla tlaku, ale z odhadované nadmořské výšky tj.:

  1. Oficiální firmware Garmin na základě tlaku několikanásobně vyššího než vůbec kdy autor firmware Garminu počítal, že se může vůbec vyskytnout, odhadne nějakou sci-fi hodnotu nadmořské výšky (typicky tisíce metrů pod hladinou moře).
  2. Tuto hodnotu pak se zpožděním 2-3 vteřiny poskytuje přes Connect IQ dalším aplikacím.
  3. Apnea CWT si tedy tuto sci-fi hodnotu vezme s nějakým tím „drobným“ zpožděním navíc nad ony 2-3 vteřiny a pokusí se ji prostřednictvím relativně exaktního algoritmu přepočítat na hloubku (přesná metoda nad totálně nepřesnými údaji o nadmořské výšce).

Přiznám se, že vyjádření autora aplikace Apnea CWT mě trochu zaskočilo: „Děkuji ti za video … pokud se ti nepřesnost Apnea CWT nelíbí, tak si kup novější počítač, nebo donuť ať Garmin zpřístupní přímé měření tlaku i na starších zařízení než je Fenix 5.

Poplatek za aplikaci jsem od počátku vnímal jako podporu autora v dalším vývoji a nechtěl jsem to nějak řešit, ale takováto odpověď bez projevení sebemenší lítosti byla nemilým překvapením a raději ji budu považovat za takové malé „jazykové“ nedorozumění FR->EN->CZ.