boot 2018 Dusseldorf

boot 2018 – Düsseldorf

„boot 2018“ v Düsseldorfu společně s „EUDI 2018“ v Boloni jsou největší evropské výstavy věnované potápění. První startuje „boot“ a tak jsme s OK Divers 20.1. ve 02:00 vyrazili z Chomutova na zahajovací den výstavy do Düsseldorfu.

[DPV / scooter] , [UW Photo/Video / Water Pixel World]Klíčová pro nás byla hala č. 3, která je věnována výhradně potápění a nutno říci, že z pohledu návštěvnosti patřila minimálně první den k halám s nejvyšší hustotou návštěvníků. Hala je primárně zaměřená na rekreační scuba a technické potápění. Čistě freedivingových stánků bylo na výstavě jen několik, ale nové vybavení na freediving si bylo možné prohlédnout u každého z větších výrobců potápěčského vybavení obecně. Osobně mě upoutala relativně častá expozice RB (Rebreather je potápěčský přístroj s uzavřeným či polouzavřeným okruhem) a z výstavy je patrné, že v brzké době několika málo let se s potápěčem vybaveným RB budeme potkávat výrazně častěji.  Dalším příjemným překvapením bylo množství vystavovatelů DPV (podvodních skútrů) a většina z nich vystavovala i opravdové podvodní “bestie”. Kdy některé připomínaly spíše “podvodní sáně” (např. SUEX, BONEX atd.) a jiné “černobylské dvouhlavé saně” (např. Carbon-Scooter, DUMO atd.). Z mého pohledu spíše humornou tečkou v oblasti “DPV” (opravdu s uvozovkami) byla expozice společnosti Sea Bike.

Mírně zklamán jsem opouštěl dokonale prozkoumanou halu 3 s tím, že příliš techniky pro podvodní film a fotografii jsem nenalezl. Příchodem do haly sousední mé srdce radostí zaplesalo. Cca 1/3 sousední haly byla svým oddílem pojmenovaným “Water Pixel World” věnována čistě podvodnímu/vodnímu videu a fotografii. Prakticky celý zbytek dne jsem strávil zde rozhovory se zástupci a prozkoumáváním techniky společností např. Nauticam, Subal, Seacam, Isotta, Carbon arms, Keldan, Ikelite, Hugyfot, GoPro, Panasonic, Olympus a mnoha dalších.

GoPro mělo na akci velmi pěkné slevy na balíčky HERO5 a HERO6, kdy např. HERO6 Black s podvodním pouzdrem SuperSuit, paměťovou kartou a čtečkou paměťových karet bylo k dispozici za koncovou cenu cca 11 000 Kč. Obdobné cenově výhodné akce byly u většiny prodejců, kdy některé obleky bylo možné pořídit až s 50% slevou. Velcí výrobci však akci pojímají primárně jako exhibici a nikoliv koncový prodej a tak boot 2018 byl primárně o prozkoumávání možností a nových produktů.

boot 2018 Düsseldorf … a pak tam “taky mimo jiné byla i hromada lodí”. Největší hustota návštěvníků však byla opravdu v hale číslo 3 (tj. na potápku).

21.1. 2018 – Jan Kepič

One thought on “boot 2018 – Düsseldorf”

Comments are closed.