Ikelite housing + SUEX video camera support

suex video camera support ikelite panasonic
SUEX video camera support je vskutku perfektním držákem umožňujícím dokonalé vyvážení DPV i s kamerou. Jedinou relativně problematickou částí je připojení/montáž vlastního housingu  s vkládaným dílem do “rychloupínáku”. Toto spojení je výrobcem  zamýšleno jen pomocí jednoho  stativového šroubu 1/4″, což není příliš praktické a i při lehkém otočení soustavy ve směru proti hodinovým  ručičkám (CCW) se spojení přirozeně začne uvolňovat. Řešení je vskutku jednoduché a spočívá v instalaci zámku, který zabrání při rotaci soustavy CCW uvolnění spojení pomocí stativového šroubu.

Pokud nechcete zasahovat do základny housingu nebo vkládaného dílu (tj. vytvoření další díry), tak se nabízí montáž jednoduché destičky s malým zámkem na spodní stranu housingu.

suex ikelite video camera support mount gh4

Montáž na Ikelite housing pro Panasonic GH4 pak vypadá následovně:

V mém případě jsem použil destičku vytisknutou na 3D tiskárně materiálem ABS (díky OK1UXH). Uvidíme, jak si materiál povede v krušných podmínkách vyššího tlaku a nízkých teplot. Minimálně v tuto chvíli se zdá, že pevnost materiálu je více než dostatečná. Zámek při pohybu nenese prakticky žádnou váhu a brání pouze v případném uvolnění šroubu při otočení soustavy CCW.

suex ikelite video camera support mount gh4