HERO5 UW settings

GoPro HERO5  – Změna nastavení kamery v UW housingu. Problém? Ve starších verzích manuálu ke kameře se nedočtete jak nastavit parametry kamery bez dotykového displeje a přitom je to od firmware verze 01.20 velmi snadné.

Pokud používáte HERO5 a housing pro hlubší ponory na HERO5 (např. Super Suit pro až 60m), tak narazíte na problém s nastavením konfigurace kamery (např. vyvážení bílé, FOV, EV, FPS, rozlišení, ISO atd.). Tyto parametry se nastavují primárně pomocí dotykového displeje. Nový GoPro Super Suit ovšem neumožňuje dotykové ovládání.

HERO5 má jen 2 tlačítka. Primární funkce jednoho je „Režim“ (ON/OFF/MODE) a druhého „Spoušť“ (případně ON+Spoušť).

Ve starších verzích manuálu se ovšem nedočtete jak nastavit parametry kamery bez dotykového displeje a přitom je to velmi snadné.

Pro nastavení parametrů při zapnuté kameře stiskněte zároveň obě tlačítka (tj. „Režim“+„Spoušť“) a kamera se přepne do módu nastavení.

Konfigurační menu se zobrazuje pouze na předním displeji a je tlačítkem „Režim“ procházíte/rolujete jednotlivé volby a tlačítkem „Spoušť“ je potvrzujete tj. obdobně jako u předchozích verzí GoPro jen s rozdílem výhradního použití pouze předního monochromatického displeje.

Poznámka: Pokud máte GoPro HERO5 starší verze než 1.2, tak si aktualizujte na novější verzi (aktuálně prodávané GoPro HERO5 má typicky firmware 1.5)