retro diving hard hat HDS

Retro Diving – HDS CZ 2017

Společnost pro historii potápění ČR v rámci třetího ročníku „Memoriálu Jiřího Trpíka“ uspořádala 2.9. 2017 retro potápění pro veřejnost na Bořené Hoře.  Každý, kdo si chtěl vyzkoušet pod odborným dohledem „tvrdý klobouk“ (hard hat) či jinou zejména historickou techniku, tak měl možnost. Akce uspokojila mojí touhu vyzkoušet si historický „tvrdý klobouk“ konečně pod vodou.  Viditelnost na lokalitě nám sice moc nepřála (nízká viditelnost přiměřená aktuálnímu období navíc umocněná 2 dny trvajícím silným deštěm), ale akce to byla úžasná.

Vybrané upravené fotografie z 2.9. 2017 (“mokrá” část akce):

Rozšířený výběr fotografií (138 JPG v čtvrtinové kvalitě) naleznete zde.

Pokud se v seznamu najdete a máte zájem o fotografii v plném rozlišení, tak mě kontaktujte (rád vám ji elektronicky zašlu). Veškeré fotografie na uvedeném odkazu jsou účastníkům a členům HDS CZ z mého pohledu plně k dispozici pro jakékoliv účely (nemusíte se mě ptát, ale prosím respektujte práva ostatních účastníků akce).

Fotografie ze “suché” části akce:

Příjemným rozptýlením během fotografování byli kapříci, kteří zvědavě připlavávali zkontrolovat zvláštní zvuky zejména některých starších automatik. Po ukončení potápění s historickou technikou jsme se vydali zkontrolovat my je.

Bořená Hora i přes aktuálně zhoršenou viditelnost opět nezklamala.

Jan Kepič / ApneaSite – 3.9. 2017

Freediving PHOTO & VIDEO