Leštinka

Leštinka

[ FOTO ] – [ MAP ]

Veškeré příspěvky k lokalitě Leštinka: all posts (veškeré příspěvky)

Areál Lomu Leštinka, který provozuje Ivana Boržíková patří zázemím mezi nejlepší potápěčské lokality v České republice. Lokalita nevyniká viditelností, která je přiměřená naší sladké stojící vodě v aktuální době, ale výjimečnou ji činí prostředí. Ubytování je možné v chatce s velmi dobrým vybavením ve velmi pěkném a hřejivě zařízeném areálu, který se nachází v krásném zalesněném prostředí mezi obcí Leštinka a městem Skuteč. Podrobnější info na stránkách http://www.lestinkalom.cz/

Alternativně je možné se ubytovat na pár desítek metrů vzdálené další potápěčské základně http://www.lestinka.cz/

Hloubka lomu je pouhých 26m a viditelnost se mění v jednotlivých ročních obdobích, tak jak je to v ČR běžné, od nízké (2-3m) po dobrou (6-8m). Výborná viditelnost přes 10m se na lokalitě prakticky nevyskytuje (respektive nebyla dlouhodobě reportována).

Podvodní život je na lokalitě relativně bohatý a to jak počtem tak i druhově: candát, kapr, jeseter, štika, plotice, cejn, okoun, raci, atd. Mnoho podvodních atrakcí se nachází ve zbudovaném „skanzenu“ v jihozápadní části lomu (dřevěné domky, koleje a těžební vozíky, sbíječky, krumpáče) ve zhruba +/- 15m. Další zajímavou atrakcí je obrovský keson pro 5 osob v hloubce +/- 20m. Obě hlavní atrakce (keson i skanzen) jsou vyvázány na hladinu.

Benefitem areálu Lom Leštinka je rozsáhlé zastřešené venkovní posezení s grilem a saunou. V případě Lomu Leštinka zážitek nekončí ponorem, ale je umocněn například „gulášem paní domácí“, občerstvením a příjemným posezením.


Foto:


MAP:

Get Directions

show options hide options

Freediving PHOTO & VIDEO